Sign Up!
Login
For years I used to bake a delicious vanilla pound cake. It used vanilla beans as well as extract. A jar of the two beans used to be $8-$9 about 10-15 years ago. Same sized jar with 2 beans is $26. Is there anything that costs more to make than buy?
Comments: Add Comment